INFORM DANIŞMANLIK VE EĞİTİM

TETKİK

INFORM DANIŞMANLIK ve EĞİTİM kadrosundaki AB uzmanı, uluslararası alanda deneyimli tetkikçiler ve baş tetkikçiler ile kuruluşlara;  

konularında yurt içi ve yurtdışında bağımsız ikinci taraf tetkik hizmetleri sunmaktadır. 

TETKİK SİSTEMİ   

Dünya ticaretinin tek pazara dönüştüğü günümüzde, yerli şirketlerin de bu pazardan paylarını almaları yüksek rekabet şartlarına ayak uydurmalarına bağlıdır. Bunun için uygun pazarı keşfetmek ve hızla değişen dünya dinamiklerine uygun stratejilerin geliştirilmesi şirketler açısından yaşamsal bir önem taşımaktadır. Bunun yanında varlıklarını sürdürebilmeleri için şirketlerin dünya standartlarına uygun kurum kültürü oluşturmaları gerekmektedir. Dünya kalitesini yakalamak ve sürekli iyileştirmeye ayak uydurmak uluslararası anlamda geçerli olan yönetim sistemi standartlarının benimsenmesini gerektirmektedir. Genellikle isteğe bağlı olmakla birlikte bu standartlar dünya ticaretinin olmazsa olmaz engelleri arasında yer almaktadırlar.

Tetkik Sistemi  iş dünyamızın bu ihtiyacını karşılarken sistemini sürekli geliştirmek isteyen şirketler için geliştirilmiş bir hizmettir. Tetkik sistemi şirketlerin Kalite, Çevre, İş güvenliği vb. Yönetim Sistemlerini masaya yatırır. Şirketin planlanan düzenlemelere, dış kuruluşlara karşı taahhütlerine, politikaları ve hedeflerine uygunluğunu ortaya koyan sistematik bir programdır. 

Gerçekleştirilecek Denetimler, Kalite Yönetim Sistemleri (ISO 9000, AQAP, QS 9000), Çevre Yönetim Sistemleri (ISO 14001), İşçi Sağlığı İş Güvenliği (OHSAS 18001) Çevre Mevzuatı vb. konularında olmaktadır. Denetim, şirketlerin dokümantasyonunun ve uygulamalarının yerinde incelenmesidir. Denetim sırasında gözlemler, karşılıklı görüşmeler, gerektiğinde ölçümler ve doküman ve kayıtların incelenmesi gerçekleştirilir ve denetim sonrasında, görüş, öneriler, tavsiyeler ve uygunsuzlukları kapsayan örneklerle açıklamalı denetim raporu oluşturularak firmaya aktarılır. Tetkik sistemimizde en gelişmiş denetim teknikleri konusunda AB uzman personelimiz tarafından kazan-kazandır anlayışıyla en etkin biçimde ve güleryüzle gerçekleştirilir. 

Tetkik sistemi kimlere gerekli? 

Firmamızın tetkik sistemine katılın, denetim öncesi güvenli olun!Ana sayfa Hakkımızda Danışmanlık Eğitim Tetkik Referanslar Faydalı linkler İletişim